MENU
17. 10. 2019

ARX Equity Partners za spoluúčasti managementu dokončil odkup společnosti TES VSETÍN s.r.o.

Vsetín, 15. října 2019 – Vedení společnosti TES VSETÍN s.r.o. („TES / společnost“) dnes oznamuje dokončení odkupu TESu fondem ARX Equity Partners (dále jen „ARX“) za spoluúčasti managementu společnosti TES. ARX je fond soukromého kapitálu s 20letou tradicí podporující růst a rozvoj středně velkých společností ve střední Evropě.

Společnost TES se sídlem ve Vsetíně v České republice je strojírenskou společností, která se zabývá především návrhem a výrobou vlastních elektrických strojů, jako jsou generátory, motory, speciální stroje, systémové komponenty týkající se elektrických strojů a průmyslovou automatizací. Společnost zaměstnává přibližně 600 zaměstnanců.

„Jsme rádi, že máme nového majoritního vlastníka a silného partnera se sídlem v České republice, který má zkušenosti a praxi s investicemi do výrobních společností. Společně s ARX budeme pokračovat v naší růstové strategii a rozšiřovat naše podnikání na základě 100 leté zkušeností s výrobou elektrických zařízení. Chceme se stát globálním partnerem volby pro zakázkové rotační elektrické stroje, pohony a komponenty“ říká Dr. Manfred Lerch, generální ředitel společnosti TES.

Michal Aron, partner ve společnosti ARX, poznamenává: „Velmi vysoko hodnotíme schopnosti společnosti TES Vsetín dodávat kvalitní výrobky a komplexní řešení významným mezinárodním zákazníkům a těšíme se na partnerství se stávajícím manažerským týmem TESu, které povede k dalšímu rozvoji společnosti,“

TES také s potěšením oznamuje, že Tomáš Pavlica, Ján Kasanický a Zdeněk Pfeiler byli jmenováni za členy výkonné rady TES VSETÍN s.r.o. (jednateli) s okamžitým účinkem na podporu Dr. Manfreda Lercha jako generálního ředitele firmy.

Finanční podrobnosti transakce nebyly zveřejněny.

O společnosti TES:

TES je předním evropským průmyslovým konstruktérem a výrobcem na míru vyráběných generátorů, motorů, pohonů a dalších elektrických strojů a jejich systémových součástí s více než 100letou tradicí. Produktová řada společnosti se skládá ze tří plně vertikálně integrovaných obchodních linií: Stroje a řešení, Systémové komponenty a Technický servis.

TES zaměstnává asi 600 zaměstnanců, inženýrů a techniků a je globálním partnerem volby pro velkou a vysoce atraktivní skupinu předních zákazníků se kterými má dlouhodobé vztahy.

Výrobky jsou vyráběny ve vlastním výrobním závodě společnosti v centru Evropy v atraktivní oblasti, která je známá svým technickým a výrobním know-how. Společnost TES byla založena v roce 1919 a sídlí v České republice se zastoupení v Německu.

Více informací naleznete na www.tes.cz

Mediální dotazy k TES VSETÍN s.r.o.:
Dr. Manfred Lerch
TES Vsetin s.r.o.
Tel.: +420 571 812 111
Email: mlerch@tes.cz

O společnosti ARX:

S více než 300 miliony EUR získanými ve čtyřech fondech se ARX stala přední soukromou kapitálovou společností ve svém segmentu ve středoevropském regionu.

Činnost firmy se sídlem v Praze je řízena zkušeným a mnohonárodním týmem investičních profesionálů, který kombinuje širokou škálu mezinárodních odborných znalostí a důkladné místní znalosti. Tyto funkce umožňují portfoliovým společnostem plně využít jejich potenciál a zároveň dosahovat vynikajících výnosů pro investory a partnerské podnikatele. V partnerství s vlastníky, manažery a dalšími spoluinvestory se ARX zaměřuje na investice zaměřené na růst.

Dosavadní výsledky společnosti ARX zahrnují několik úspěšných výrobních investic s nižším středním kapitálem. Společnost má v úmyslu zúročit tuto silnou sektorovou zkušenost vyplývající zejména z jejích dlouholetých a úspěšných zkušeností s bývalou portfoliovou společností VUES Brno, která působí na podobných trzích jako TES. Působení ve VUES Brno byl v roce 2018 ukončeno strategickým prodejem společnosti Moog kotované na NYSE.

Pro více informací navštivte www.arxequity.com

Mediální dotazy k ARX:
Michal Aron
ARX Equity Partners s.r.o.
Tel.: +420 224 235 399
Email: michal.aron@arxequity.com