MENU
31. 7. 2023

5,5m dlouhý vysekávací stroj pro výrobce dopravníkových pásů Ammeraal Beltech.

Součástí TES Vsetín je od roku 2012 i divize 🔵 TED, která se kromě jiného zabývá produkcí jednoúčelových strojů a má za sebou již mnoho úspěšných projektů. Jedním z posledních je návrh a dodání vysekávacího stroje pro světového leadera ve vývoji a výrobě dopravníkových pásů, Ammeraal Beltech. https://www.linkedin.com/company/ammeraalbeltech/

Stroj, který vysekne až 4,2m široký dopravníkový pás s dvojitým prstovým spojem, je nejdelší vysekávací stroj našeho zákazníka.🥳  Dokonce byl dodán vcelku bez demontáže a tím uveden do provozu v krátkém čase ⏱️ ke spokojenosti zákazníka. Dopravníkové pásy mají široké využití v automobilovém, potravinářském a gumárenském průmyslu, setkáváte se s nimi ale i na letištích nebo u pokladen.

Na projektu pracoval konstruktérský tým Bohuslava Valigury a Petra Janoty vedený Michalem Krskem. Naprogramování stroje zajistil Michal Frydrych a o elektro rozvod se postaral Tomáš Novosad. Lukáš Matula a Jan Pifka vedli výrobu. Obchodně-technickým zástupcem je Zbyněk Zapalač.

Vysekávací deska tlačí dopravníkový pás proti matrici s noži, která na jeden zdvih pomocí hydraulicky ovládané tlačné desky zvládne vyseknout materiál až o tloušťce 8mm, který obsahuje tuhý kevlar. Srdcem stroje je agregát, který dodává tlak až v hodnotě 700 barů.