Změny ve vedení společnosti TES Vsetín s.r.o.

20.2.2018

TES Vsetín s.r.o. (dále jen TES), vedoucí evropský producent v zakázkové výrobě elektrických motorů, generátorů, strojů a komponentů, včetně řešení pro průmyslovou automatizaci, dnes oznamuje jmenování  Dr. Manfreda Lercha generálním ředitelem společnosti.
Michael Hengstmann, který zastával pozici výrobního a generálního ředitele od dubna 2016, bude i nadále spolupracovat a podporovat TES jako člen dozorční rady. Další změnou je jmenování Tomáše Pavlici ředitelem obchodu a Project Managementu, a to od 1.1.2018.
Před začátkem působení ve společnosti TES Manfred Lerch zastával pozici generálního ředitele v rodinných firmách a korporátních skupinách v oblasti strojírenství, technické infrastruktury, telekomunikací a bezpečnostních technologií, např. ve společnosti  MTU Diesel Engines, Voith Turbo či Balfour Beatty Rail. Jeho odborné zkušenosti pokrývají celé spektrum procesů průmyslových společností, zejména inovace v produktových portfoliích, vstup na nové trhy a obchodní vztahy se zákazníky po celém světě. Zaměřoval se především na “operational excellence management” a projekty “lean production”. Je držitelem magisterského titulu v letecké vědě a dále doktorátu Univerzity německých ozbrojených sil v Mnichově.
Tomáš Pavlica má dlouholetou zkušenost v rámci společnosti TES, a to již od roku 2004, kdy začínal jako oblastní manažer prodeje a poté zastával pozici obchodního manažera v divizi elektrických strojů. V poslední době zastával pozici vedoucí oddělení Project Managementu. Před nástupem do společnosti TES pracoval jako obchodní zástupce v gumárenském průmyslu. Je držitelem magisterského titulu v oboru ekonomie na VŠB-TU v Ostravě a titulu MBA z Nottingham Trent University.
Michael Hengstmann ve své nové funkci člena dozorčí rady společnosti TES řekl: "Jsme potěšeni, že Manfred Lerch - s více než 20 lety odborné praxe v průmyslových společnostech - posílí manažerský tým TES a bude pokračovat v naší úspěšné strategii a růstu založeném na našich klíčových produktech na našich stávajících i nových trzích. "Manfred Lerch, generální ředitel společnosti TES, uvedl:" Díky Tomáši Pavlicovi, jako novému řediteli obchodu a Project Managementu, a jeho dlouholeté zkušenosti TES a silnému týmu, včetně zkušeného obchodního poradce Thierryho Burckharta, máme výbornou pozici: úzké vztahy se zákazníky a technologické inovace v produktovém portfoliu společnosti TES budou strategickým zaměřením ve společnosti, která právě vstoupila do svého 100. roku podnikání."
Rok 2017 byl pro společnost TES jeden z nejúspěšnějších let v historii, pokud jde o úspěšný růst. Společnost také získala nové projekty a zákazníky a očekává další růst i v roce 2018.

 
zpět >>