Firmy TES VSETÍN a Nord Hydro podepsaly smlouvu o společném projektu v Karelské republice

29.5.2013

Dne 28. května 2013 se v Petrohradě konala rusko-česká konference o obchodu a hospodářské spolupráci, iniciovaná českým konzulátem v Petrohradě.  Na tomto setkání se podepsala smlouva mezi TES VSETÍN s.r.o. a společností JSC Nord Hydro na dodávku generátoru pro vodní elektrárnu „Kalliokoski“ v republice Karélie.

 Jedná se o první dodávku z řady 56 generátorů, na které byla v únoru 2013 podepsána rámcová exklusivní smlouva, která platí do roku 2020. Členy Rusko-české konference přivítal zástupce gubernátora města Petrohrad Igor Golikov, který odpovídá za obchod a hospodářství.

 Česká delegace navštívila Rusko pod vedením premiéra Petra Nečase. Setkání se účastnil také ministr průmyslu a obchodu ČR Martin Kuba a předseda Svazu průmyslu a obchodu ČR Jaroslav Hanák. Mise do Ruska se zúčastnilo více než 70 českých společností, které zde podepsaly řadu dohod a smluv o společných projektech za celkem asi 400 milionů euro.

 Mimo tuto rámcovou smlouvu TES VSETÍN dodal společně s firmou Strojírny Brno elektromechanické zařízení pro malou vodní elektrárnu „Rjumjakoski“, kterou rovněž vlastní společnost Nord Hydro. Dodávka se uskutečnila v dubnu a elektrárna bude uvedena do provozu v červenci tohoto roku.

 
zpět >>

Generální ředitel TES VSETÍN a Nord Hydro při podpisu smlouvy