TES Vsetín oznamuje změnu ve vedení společnosti

20.7.2016

TES Vsetín, přední evropský designér a výrobce elektrických točivých strojů a komponentů, včetně generátorů pro vodní elektrárny a řešení v oblasti průmyslové automatizace, dnes oznámil zvolení Michaela Hengstmanna do funkce generálního ředitele, aby se ujal vedení  každodenního provozu společnosti. Dále byl Jan Kasanický jmenován finančním ředitelem. Obě funkce nabývají účinnosti od 1. července 2016.

Pan Hengstmann, který byl dříve provozním ředitelem společnosti TES, přebírá svou novou roli po odchodu generálního ředitele a jednatele společnosti Davida Bečváře. Pan Bečvář zůstane na přechodnou dobu v TESu v poradní funkci.

Před příchodem do společnosti TES zastával pan Hengstmann funkci generálního ředitele a finančního ředitele ve výrobních a strojírenských firmách v automobilovém a leteckém průmyslu, včetně Airbusu/Dornier. Přináší rozsáhlé zkušenosti s řízením růstu a zvyšováním výkonnosti předních výrobních a servisních společností, jelikož působil jako partner a výkonný ředitel v mezinárodních poradenských firmách, AlixPartners a LEK Consulting. Pan Hengstmann je držitelem akademického titulu Master of Management Science s vyznamenáním, z Hult International Business School v Cambridge, USA a studoval obor Business Administration na univerzitě v Duisburgu.

Pan Kasanický přišel do TESu z Woco STV, výrobce automobilových součástek, kde působil jako vedoucí finančního oddělení. Předtím pracoval jako Assistant Manager v PwC. Pan Kasanický získal magisterský titul v oboru finance na Vysoké škole báňské - Technické univerzitě v Ostravě a má titul Chartered Certified Accountant od ACCA. Jeho jmenování navazuje na odstoupení finančního ředitele Giorgia Marguttiho, který opustil TES na začátku tohoto měsíce, aby se věnoval jiným obchodním zájmům.

Peter Edelmann, předseda představenstva TES, řekl: „Oba pánové Bečvář a Margutti během svého funkčního období vykonávali své povinnosti jako generální ředitel a finanční ředitel svědomitě a s plným nasazením. Vážíme si, že v průběhu let příspěli k tomu, že se TES stal jedním z předních hráčů v oblasti komponentů a jedním z hlavních dodavatelů generátorů pro malé a střední vodní elektrárny. Zároveň vítáme pana Hengstmanna a pana Kasanického v jejich nových pozicích, jelikož vidíme další růst TESu v pokračování v jeho mezinárodní expanzi a zavádění osvědčených postupů do provozu.“

 
zpět >>