TES VSETÍN a Nord Hydro - dohoda o spolupráci

27.2.2013

TES VSETÍN a Nord Hydro podepsaly dohodu o spolupráci při rekonstrukci a výstavbě malých vodních elektráren v Rusku

Petrohrad - Dne 21. 2. 13 byla na půdě generálního konzulátu ČR v Petrohradě podepsána dohoda o spolupráci mezi společností TES VSETÍN s.r.o., zastoupenou generálním ředitelem Davidem Bečvářem, a akciovou společností Nord Hydro, zastoupenou generálním ředitelem Alexejem V. Vinogradovem.

Strany za přítomnosti generálního konzula ČR Karla Charanzy a ministra ekonomického rozvoje republiky Karélie Valentina Čmila uzavřely dohodu o spolupráci na dodávku 56 generátorů s celkovým výkonem přes 130 MW pro projekty výstavby, rekonstrukce a modernizace malých vodních elektráren na území Ruské federace během příštích 7 let. TES VSETÍN se tím stal výhradním dodavatelem generátorů pro tyto objekty. V období let 2013 až 2016 bude dodáno 27 hydrogenerátorů s celkovým výkonem 59 MW a v letech 2016 až 2020 dalších 29 hydrogenerátorů s celkovým výkonem 78,5 MW.

 
zpět >>

 

V rámci realizace se počítá rovněž se spoluprací s některým z ruských výrobních podniků při lokalizaci zakázek.

Dohoda je výsledkem několikaměsíční intenzivní spolupráce, na základě které bude již v první polovině tohoto roku na území republiky Karélie uvedena do provozu první malá vodní elektrárna vybavená generátorem TES.

Kromě dodávek elektrických strojů má TES VSETÍN pro toto teritorium rozjednány smlouvy na dodávky speciálních zkušebních stanovišť pro segment těžké dopravní techniky.