TES VSETÍN otevřel nové prototypové centrum určené na výrobu a zkoušení generátorů a motorů

23.5.2013

Vsetín – Novou halu určenou pro prototypovou výrobu a testování elektrických točivých strojů – motorů a generátorů – otvírá tradiční výrobce z Valašska. TES tak navyšuje možnosti zkoušení strojů až do výkonů 20 MW a 6,6 kV. 

„TES investuje do rozvoje obnovitelných zdrojů energie. Nové prototypové centrum bylo vybudováno pro rozvoj a inovace našeho v současnosti nejúspěšnějšího produktu, a to jsou generátory pro malé vodní elektrárny. Jelikož postupně rozšiřujeme portfolio produktů směrem k větším strojům, dlouhodobě jsme se potýkali s nedostatečnou možností zkoušení nových řešení, pro něž jsme využívali kooperace. Nyní budeme schopni si nová řešení odzkoušet sami a nejen to - nabízíme prototypové zkoušky také dalším podnikům v republice.“ uvedl generální ředitel ing. David Bečvář.  

 Hala je vybavena moderní zkušební technikou a jeřáby s nosností až 80 tun. Nyní se v hale zkouší generátory do výkonu 4 MW s postupným navyšováním zkoušené kapacity až do 20 MW v roce 2013 a jmenovitého napětí 13 kV, které je plánováno na roky 2014/15. Dodavatelem zkušební technologie je společnost ELCOM, a.s. Hala vznikla na bývalé skládce uhlí v areálu společnosti TES VSETÍN s.r.o., její zastavěná plocha je 2 311 ma stavba trvala pouhých 10 měsíců.

TES VSETÍN otevřel nové prototypové centrum určené na výrobu a zkoušení generátorů a motorů
 

TES podporuje úspěšný studentský tým ze SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín

30.4.2013

Vsetín - TES VSETÍN je generálním sponzorem studentského týmu TME (Technical mechanical engineers) ze Střední odborné školy Josefa Sousedíka Vsetín. Tento nadaný tým se probojoval až do republikového finále vzdělávací soutěže „F1 in schools – The formula one technology challenge“. 

TES podporuje úspěšný studentský tým ze SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
 

TES VSETÍN má nové webové stránky

15.3.2013

Vsetín – Od března 2013 má TES VSETÍN s.r.o. nové webové stránky.
Oproti předchozí verzi se liší zejména začleněním nové divize TES ELECTRIC DRIVES (dříve společnosti MEZSERVIS s.r.o). 

TES VSETÍN má nové webové stránky
 

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11