Pozvánka do předváděcího vozu se spínací technikou Siemens

4.6.2013

Srdečně Vás zveme do předváděcího vozu se spínací technikou SIRIUS, který k Vám přijede 13.6.2013 v 9:30 hodin do Vsetína do fy TES VSETÍN. 

Na jeho „palubě” Vám představíme novinky nn spínací techniky - Inovace SIRIUS. Přesvědčte se, jak Vám dokážeme usnadnit práci v technologii, na stroji nebo při výrobě rozvaděčů.

 Navštivte nás a využijte tuto příležitost k navázání osobního kontaktu s námi.

 Těšíme se na Vás.

TES VSETÍN
Siemens Solution Partner         

Pozvánka do předváděcího vozu se spínací technikou Siemens
 

Firmy TES VSETÍN a Nord Hydro podepsaly smlouvu o společném projektu v Karelské republice

29.5.2013

Dne 28. května 2013 se v Petrohradě konala rusko-česká konference o obchodu a hospodářské spolupráci, iniciovaná českým konzulátem v Petrohradě.  Na tomto setkání se podepsala smlouva mezi TES VSETÍN s.r.o. a společností JSC Nord Hydro na dodávku generátoru pro vodní elektrárnu „Kalliokoski“ v republice Karélie.

 Jedná se o první dodávku z řady 56 generátorů, na které byla v únoru 2013 podepsána rámcová exklusivní smlouva, která platí do roku 2020. Členy Rusko-české konference přivítal zástupce gubernátora města Petrohrad Igor Golikov, který odpovídá za obchod a hospodářství.

 Česká delegace navštívila Rusko pod vedením premiéra Petra Nečase. Setkání se účastnil také ministr průmyslu a obchodu ČR Martin Kuba a předseda Svazu průmyslu a obchodu ČR Jaroslav Hanák. Mise do Ruska se zúčastnilo více než 70 českých společností, které zde podepsaly řadu dohod a smluv o společných projektech za celkem asi 400 milionů euro.

Mimo tuto rámcovou smlouvu TES VSETÍN dodal společně s firmou Strojírny Brno elektromechanické zařízení pro malou vodní elektrárnu „Rjumjakoski“, kterou rovněž vlastní společnost Nord Hydro. Dodávka se uskutečnila v dubnu a elektrárna bude uvedena do provozu v červenci tohoto roku.

Firmy TES VSETÍN a Nord Hydro podepsaly smlouvu o společném projektu v Karelské republice
 

TES VSETÍN otevřel nové prototypové centrum určené na výrobu a zkoušení generátorů a motorů

23.5.2013

Vsetín – Novou halu určenou pro prototypovou výrobu a testování elektrických točivých strojů – motorů a generátorů – otvírá tradiční výrobce z Valašska. TES tak navyšuje možnosti zkoušení strojů až do výkonů 20 MW a 6,6 kV. 

„TES investuje do rozvoje obnovitelných zdrojů energie. Nové prototypové centrum bylo vybudováno pro rozvoj a inovace našeho v současnosti nejúspěšnějšího produktu, a to jsou generátory pro malé vodní elektrárny. Jelikož postupně rozšiřujeme portfolio produktů směrem k větším strojům, dlouhodobě jsme se potýkali s nedostatečnou možností zkoušení nových řešení, pro něž jsme využívali kooperace. Nyní budeme schopni si nová řešení odzkoušet sami a nejen to - nabízíme prototypové zkoušky také dalším podnikům v republice.“ uvedl generální ředitel ing. David Bečvář.  

 Hala je vybavena moderní zkušební technikou a jeřáby s nosností až 80 tun. Nyní se v hale zkouší generátory do výkonu 4 MW s postupným navyšováním zkoušené kapacity až do 20 MW v roce 2013 a jmenovitého napětí 13 kV, které je plánováno na roky 2014/15. Dodavatelem zkušební technologie je společnost ELCOM, a.s. Hala vznikla na bývalé skládce uhlí v areálu společnosti TES VSETÍN s.r.o., její zastavěná plocha je 2 311 ma stavba trvala pouhých 10 měsíců.

TES VSETÍN otevřel nové prototypové centrum určené na výrobu a zkoušení generátorů a motorů
 

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12